Relacja z seminarium z Benem Stanleyem

Postawy populistyczne wyborców były tematem drugiego spotkania w ramach jesiennego cyklu seminariów o populizmie. Naszym gościem był Ben Stanley ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W poniedziałek 6 listopada odbyło się seminarium otwarte zatytułowane: Voting Populist or Just Voting for Populists? A Comparative Analysis of Populist Attitudes and Vote Choice in Central and Eastern Europe. Rozmawialiśmy o wynikach analiz, jakie Ben wykonywał w ostatnich latach także w oparciu o badania realizowane w Polsce. Na drugiej części spotkania udało nam się zaś przedyskutować projekt badawczy, który prowadzimy obecnie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Drugiego dnia udało nam się zorganizować wykład dla studentów Wydziału, w szczególności dla kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Celem wykładu była odpowiedź na pytanie: czy/w jaki sposób populistyczne postawy przekładają się na głosy oddane na populistów w wyborach?

Nasze kolejne spotkanie miało odbyć się 13 listopada a naszym gościem miał być prof. Gianpietro Mazzoleni. Niestety z przyczyn losowych musieliśmy je odwołać. Podejmujemy starania, aby wykład profesora odbył się w późniejszym terminie. O rozstrzygnięciach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco na stronie populizm.amu.edu.pl oraz poprzez kanały  Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

(fot. Maciej Skrzypek)